top of page

 HER SALI  

10.30-12.00 

Kayıt için:
0212 247 16 68

 

Mindful Yoga

ve

Meditasyon

 

8 hafta - Kapalı Grup

 

Uzman Psikolog

Yoga ve Mindfulness Eğitmeni

A. Cansu Kamar

Buluşma tarihleri: 

9-16-23-30 Ekim

6-13-20-27 Kasım

Yer: Fonte Psikoloji

Oyunsu Araştırma, Denge Araştırması, Nefes Meditasyonları, Somatik Beden Deneyimleme çalışmaları ve Freedom Vinyasa akışlarını birleştireceğimiz, her seviyeye uygun yoga dersleri düzenliyoruz.

 

Derslerin amacı, "Şu pozda şöyle durulur", "doğru hizası budur" diyerek bedenimizi o şekle girmeye zorlamak değil, kendi iç sesimizi takip ederek, bizim için doğru ya da yanlış olana deneyerek karar vermek. Yaptığımız pozlara, akışlara ve içten gelen hareketlere, his ve duyumlara çocuksu bir merakla yaklaşmak. Her şeyden önemlisi, keyfini çıkarmak. Kendi bedeninin içinde rahat hissedebilmek. 

 

Daha güçlü bir zihni, düşünerek değil, ancak zihinden çıkarak elde edebiliyoruz.

Devamlı düşünerek ve konuşarak, zihinde yaşıyor, günlük rutin içinde bedenimizin sesini duymakta zorlanıyoruz.

Amacımız, bedenle ve nefesle tekrar bağ kurabileceğimiz güvenli bir alan açmak ve o alanda kendi içimize, kendi hallerimize bakmak.

 

Yoga ve Psikoterapi

 

Yoga ve psikoterapi pek çok ortak noktası olan pratikler. İkisinde de içeriyi duymayı amaçlıyoruz. Normalde dikkat etmediğimiz, üzerine düşmediğimiz, görmemek için kafamızı çevirdiğimiz şeylere “bakıyoruz”. 

 

Zihni sakinleştirebilmek için güvenli bir alan yaratıp, içeride ve dışarıda olup bitene nazikçe, yargılamadan tanıklık ediyoruz. Şimdi ve burada, olan her neyse onu gözlemlemek, onunla durabilmek ve olanı kabul edebilmeyi araştırıyoruz. 

 

İyisiyle kötüsüyle hiçbir duyguyu dışarıda bırakmadan, kurtulmaya, kötülemeye, bastırmaya çalışmadan varoluşun bütün hallerini bütünleştirmeyi, bütün bu duygu, düşünce ve deneyimlerin içinden farkındalıkla geçerek bize getirdikleri mesajı anlamayı amaçlıyoruz. Değişim ve dönüşüm, bu tanıklık ve kabullenmeden sonra geliyor. 

 

Ruh sağlığı alanında çalışmak, en temelinde bize başvuran insanlar için “güvenli bir alan tutmak”, ve zor süreçlerinde onlara destek olmak demek. Fonte Psikoloji’de biz, mesleğimizi en iyi şekilde yapmaya çalışırken, kendimize de aynı özen ve hassasiyeti göstermenin önemine yürekten inanıyoruz. Bu 8 haftalık programla sizi kendinize alan açmaya ve bundan keyif almaya davet ediyoruz!

 

A. Cansu Kamar kimdir?

1987 yılında İstanbul'da doğdum. 2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. 2010’da Endüstriyel psikoloji yüksek lisansımı, 2012 yılında Hümanist-Varoluşçu Psikoterapiler yüksek lisansını Nottingham Üniversitesinde yaptım. Yogayla 2008’de İngiltere'de yüksek lisans yaparken tanıştım. Yıllar içinde birçok farklı hocayla çalışarak “kendi yogamı” aradım. Bu yolculukta kimle çalıştıysam çok şey öğrendim. Yoga Alliance sertifikalı 200 saatlik Temel Yoga Hocalık eğitimimi Zeynep Aksoy ve David Cornwell’den aldım. Mindfulness, Yoga ve meditasyon, bir terapist olarak kendime alan açmama, o alanda kendime bakıp dengeyi bulmama olanak sağlıyor. Bunu deneyimlemek isteyen herkesle paylaşmaktan büyük keyif alıyorum. Amerikan Hastanesi'nin içinde bulunan Mindfulness ve Yoga merkezi Code Lotus'da meditasyon ve yoga dersleri veriyorum. Psikoterapist olarak ergen ve yetişkinlerle çalışmanın yanısıra, Fonte Psikoloji'de dönemsel olarak açılan kapalı grup yoga dersleri, Mindfulness ve meditasyon eğitimleri veriyorum.

 

bottom of page